O nas

Europa

Jesteśmy firmą z ponad 14-letnim doświadczeniem. Naszym celem jest oszczędzanie energii w systemach sprężonego powietrza, a tym samym - dbałość o bezpieczeństwo pracowników i ciągłość pracy zakładu produkcyjnego oraz obniżanie kosztów produkcji i ochrona środowiska naturalnego.

Działając na terenie Polski i Europy, wykonaliśmy blisko 400 audytów detekcji wycieków, zbadaliśmy ponad 800 sprężarek i przywróciliśmy naszym klientom kontrolę nad ponad 250 sprężarkami o łącznej mocy ponad 12 MW.

Poprawiając efektywność energetyczną systemów sprężonego powietrza, wyznacznikiem naszych działań jest czas zwrotu z inwestycji.
  • Rocznie oszczędzamy naszym klientom ponad 4 mln PLN.
  • Robimy to dzięki oszczędności 1 900 kW mocy, czyli obniżamy zużycie energii o ponad 13 500 MWh.
  • Oznacza to, że rocznie wyłączamy ponad 25 sprężarek o mocy 75kW, dzięki czemu obniżamy emisję dwutlenku węgla o ponad 10 500 ton. Jest to równoważne emisji dutlenku węgla po przejechaniu samochodem 87 mln kilometrów, czyli tyle co z Ziemi na Marsa.

Firma

W naszej firmie pracują inżynierowie z ponad 30-letnim doświadczeniem, którzy dla naszych Klientów opracowują metody przywracania kontroli nad systemami sprężonego powietrza za pomocą sterowania, monitoringu i serwisu systemów sprężonego powietrza, od sprężarkowni do punktu końcowego odbioru.

  • Wiemy jak uczynić Państwa system niezawodnym.
  • Wdrażamy predykcyjną Gospodarkę Energetyczną Sprężonego Powietrza wspierając "Peace of mind" w utrzymaniu ruchu.
  • Nasze systemy gospodarki energetycznej rozdzielają odpowiedzialność dostawców i konsumentów sprężonego powietrza w trosce o rezultaty finansowe, energetyczne i środowiskowe.
Zamówienia

Zajmujemy się doborem urządzeń i wyposażenia energooszczędnego niezbędnego w każdym systemie sprężonego powietrza. Cenimy sobie jakość, unikalność i ergonomię naszych produktów. Stawiamy na rozwiązanie Twojego problemu.

Realizacja zleceń i serwis

Nasi opiekunowie to inżynierowie z wieloletnim doświadczeniem. Dla nas liczy się okres zwrotu z inwestycji, dlatego każdemu oferujemy indywidualny plan dojścia do oszczędności. Do tej pory oszczędziliśmy naszym klientom wiele milionów Euro.

Doradztwo techniczne, szkolenia, audyty

Posiadamy ponad 25.letnie doświadczenie w branży systemów sprężonego powietrza. Ponieważ naszym celem jest zmniejszenie zużycia energii w tym jednym z najdroższych mediów używanych w zakładach produkcyjnych, chętnie dzielimy się naszą wiedzą, aby obniżać koszty, dbać o bezpieczeństwo zakładu produkcyjnego i pracowników i chronić środowisko.


430
Sprężarek zbadanych podczas audytów do końca 2017 roku
30 000 MWh
Oszczędności energii wykazanych podczas audytów w 2017 roku
1 000 000 €
Koszt znalezionych przez nas wycieków w 2017 roku

Wojciech Halkiewicz Założycielem firmy jest Wojciech Halkiewicz, który przez 19 lat sprzedawał sprężarki, a od 14 lat je wyłącza. Wojciech Halkiewicz jest specjalistą z dziedziny techniki sprężonego powietrza z ponad 33-letnim doświadczeniem.

W oparciu o unikalne połączenie czterech elementów:

  1. znajomości budowy, regulacji i sterowania sprężarek,
  2. wiedzy z dziedziny produkcji, przesyłu i zużycia sprężonego powietrza,
  3. doświadczenia w pracy z działami utrzymaniu ruchu, IT process automation i facility management,
  4. analizom i testom dostępnych urządzeń komponentów w systemach sprężonego powietrza (od złączek, mierników, przez kompresory, systemy monitoringu i sterowniki, po rurociągi),

wypracował predykcyjny system prowadzenia gospodarki energetycznej sprężonym powietrzem oraz autorski system monitorowania sprężarkowni BoxAir®.

Wojciech Halkiewicz, z wykształcenia energetyk ze specjalnością konstruktor sprężarek wyporowych, jest autorem wielu wystąpień, szkoleń, artykułów, poradnika z dziedziny sprężonego powietrza oraz współautorem poradnika pod redakcją prof. Janusza Walczaka wydanego przez wydawnictwo Politechniki Poznańskiej.

Obecnie szkoli specjalistów i użytkowników w dziedzinie sprężonego powietrza w Polsce i w Europie.

Umów się na bezpłatny audyt FactFindAir® w Twoim zakładzie produkcyjnym.

Dowiedz się, jaki masz potencjał oszczędności.
Odbierz nieodpłatnie Plan Gospodarki Energetycznej Sprężonego Powietrza.

Formularz rezerwacji audytu FactFindAir®

Podaj preferowane przez Ciebie terminy audytu:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez 7 bar sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Kordeckiego 30 B w celu przesyłania treści promocyjnych i marketingowych na mój adres e-mail podany powyżej w formularzu e-mail Informujemy, że Pani / Pana zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres e-mail odo@7bar.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. Informujemy, że nie jest Pani / Pan profilowani. Pani / Pana dane nie będą przekazywane poza EOG ani udostępniane organizacjom międzynarodowym.

Zawiadamiamy, że administratorem Pani / Pana danych osobowych podanych w powyższym formularzu jest 7 bar sp. z o.o z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Kordeckiego 30 B. Wszelkie pytania i wątpliwości prosimy kierować na adres odo@7bar.pl. Pani / Pana dane przetwarzane będą wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie zgodnie z zasadą, która głosi, że przetwarzanie danych jest zgodne z prawem jeżeli jest niezbędne w celu realizacji umowy lub przed jej zawarciem. W przypadku wyrażenia powyższej zgody, dane będą również wykorzystywane do przesyłania treści marketingowych. Pełne informacje o danych osobowych znajdzie Pani / Pan w naszej polityce prywatności.