KONFERENCJA:

Najszybszy okres zwrotu z inwestycji, czyli jak efektywnie zarządzać energią w przedsiębiorstwach


Prelegenci
Marek Amrozy
Marek Amrozy
NAPE- PROKURENT, KIEROWNIK DZIAŁU EFEKTYWNOŚCI ENERGETYCZNEJ
Doświadczony audytor energetyczny, specjalista ds. efektywnego wykorzystania i wytwarzania energii. Absolwent Politechniki Warszawskiej. Od 2001 roku związany z Narodową Agencją Poszanowania Energii. Autor lub współautor kilkuset audytów energetycznych. Koordynator zespołów eksperckich weryfikujących inwestycje ukierunkowane na poprawę efektywności energetycznej przedsiębiorstw. Audytor wiodący ISO 50001. Specjalista w redukowaniu śladu węglowego przedsiębiorstw
Krzysztof Badowski
Krzysztof Badowski
Współzałożyciel i Członek Zarządu w Polskim Stowarzyszeniu Zarządzania Majątkiem Technicznym (PAMMS).
Certyfikowany Project Manager w metodologii PRINCE2?, lider projektów R&D oraz IT o zasięgu globalnym. Doświadczenie we współpracy z biznesem zdobywał jako trener oraz koordynator wsparcia jednostek biznesowych w Europie, Afryce oraz na Bliskim Wschodzie. Zdeklarowany zwolennik praktycznego zastosowania filozofii LEAN ? Continuous Improvement w procesach produkcyjnych jak również warunkach domowych. Aktualnie odpowiedzialny za globalne wdrożenie jednolitego systemu ERP w obszarze procesów zarządzania majątkiem technicznym oraz utrzymania ruchu.
Krzysztof Droń
Krzysztof Droń
Doradca Inwestycyjny KD&D/ Założyciel Energy Transformation Group 2050
Jest międzynarodowym menedżerem i doradcą inwestycyjnym z prawie 30-letnim doświadczeniem, w tym na poziomie zarządu w WS Atkins Group (www.atkinsglobal.com) i Dor Group, (www.dor.pl), wprowadzając największych globalnych graczy na rynek polski, m.in. takich jak Tesco (www.tesco.com), Vamed (www.vamed.com) i Saubermacher (www.saubermacher.com). Pracował dla inwestorów prywatnych, finansowych i instytucjonalnych w różnych dziedzinach działalności gospodarczej na Rynku Europy Centralnej i Wschodniej, w zakresie inwestycji komercyjnych, wykorzystania funduszy europejskich, inwestycji przemysłowych i procesów prywatyzacyjnych.
Mateusz Bartczak
Mateusz Bartczak
ASFI- Inżynier Automatyk
Absolwent Politechniki Łódzkiej. Ekspert w zakresie odzysku ciepła ze sprężarek powietrza. Od ponad 10 lat specjalizuje się w systemach odzysku ciepła z maszyn produkcyjnych i procesów produkcyjnych. Lider wielu projektów, autor i współautor publikacji z zakresu odzysku ciepła przemysłowego. Członek zespołu badawczo-rozwojowego w ramach dofinansowanego przez NCBiR projektu poświęconego odzyskowi ciepła ze sprężarek powietrza z wtryskiem oleju.
Jerzy Halkiewicz
Jerzy Halkiewicz
Manager regionalny na Polskę w UE Systems Europe.
Absolwent Politechniki Poznańskiej, od 2013 roku manager regionalny na Polskę w UE Systems Europe. Wcześniej audytor nieszczelności instalacji sprężonego powietrza metodą ultradźwiękową w firmie Aria-C. Odpowiedzialny za przedstawicielstwo handlowe oraz prowadzenie szkoleń wdrażających programy inspekcji ultradźwiękowych w zakresie detekcji wycieków sprężonych gazów, badania stanu łożysk (PdM), badania poprawności pracy odwadniaczy pary czy urządzeń elektrycznych. Certyfikowany w zakresie Technologii Ultradźwiękowej (Cat. II), prowadzący szkolenia Cat. I w Polsce. Konsultant w sprawie organizacji programów Ultradźwiękowej inspekcji urządzeń. Autor i współautor wielu artykułów dotyczących Technologii Ultradźwiękowej w prasie technicznej oraz prezentacji wygłaszanych na konferencjach związanych z diagnostyką maszyn oraz zarządzaniem mediami technicznymi.
Wojciech Halkiewicz
Wojciech Halkiewicz
Prezes, CEO 7bar
Specjalista w dziedzinie techniki sprężonego powietrza. Absolwent Politechniki Poznańskiej specjalności Systemy i Urządzenia Energetyczne - Maszyny Przepływowe. Pracował w pierwszej w Polsce fabryce sprężarek śrubowych powietrza jako monter, serwisant, a potem konstruktor sprężarek. Następnie sprzedawał, promował i doradzał przy sprzedaży kompresorów i systemów - łącznie 20 lat. Od 14 lat optymalizuje systemy sprężonego powietrza jako niezależny ekspert. Założyciel firmy 7bar sp. z o.o., autor wielu publikacji technicznych dotyczących racjonalnej produkcji i wykorzystania sprężonego powietrza oraz popularyzujących tę dziedzinę.
Adam Janista
Aleksander Adam Janista
Kierownika Działu Badań Laboratoryjnych UDT
Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej. Zafascynowany materiałoznawstwem od pierwszego wykładu na studiach, współzałożyciel koła naukowego ?Wakans?, które działa do dziś. Posiada 15 letnie doświadczenie w pracy w różnych firmach inżynierskich w rolach związanych z badaniami laboratoryjnymi. Specjalizuje się w ekspertyzach technicznych i badaniach materiałowych. W latach 2019-2022 pracował dla brytyjskiej firmy konsultingowej, gdzie zdobył doświadczenie w wykonywaniu ekspertyz szkód dla ubezpieczycieli. Od 2022 zatrudniony w Urzędzie Dozoru Technicznego na stanowisku Kierownika Działu Badań Laboratoryjnych w Poznaniu . Odpowiedzialny za rozwój badań laboratoryjnych, pozyskiwanie nowych klientów, tworzenie silnego zespołu badaczy. Prywatnie mąż i ojciec trzech synów i jednej córeczki.
Kamil Kapusta
Kamil Kapusta
Starszy Specjalista ds. Marketingu, DUON Dystrybucja sp. z o.o
Ma bogate doświadczenie w marketingu B2B w sektorze energetycznym. Ma szeroką wiedzę na temat transformacji energetycznej i wykorzystania gazu ziemnego w przemyśle. Tworzy i zarządza powstawaniem zestawów treści, które pozwalają klientom na maksymalne zgłębienie tematu przed kontaktem z dostawcą rozwiązania, pomagając klientom w podjęciu jak najbardziej świadomej i opłacalnej dla nich decyzji. Swoje treści buduje w oparciu o opinie ekspertów i wyniki badań rynku. Podczas prelekcji zaprezentuje wyniki ostatniego badania dot. transformacji energetycznej w polskim przemyśle.
Jacek Kasprzycki
Jacek Kasprzycki
Koordynator projektów IIoT NUMERON
Specjalista w dziedzinie techniki sprężonego powietrza. Absolwent Politechniki Poznańskiej specjalności Systemy i Urządzenia Energetyczne - Maszyny Przepływowe. Pracował w pierwszej w Polsce fabryce sprężarek śrubowych powietrza jako monter, serwisant, a potem konstruktor sprężarek. Następnie sprzedawał, promował i doradzał przy sprzedaży kompresorów i systemów - łącznie 20 lat. Od 14 lat optymalizuje systemy sprężonego powietrza jako niezależny ekspert. Założyciel firmy 7bar sp. z o.o., autor wielu publikacji technicznych dotyczących racjonalnej produkcji i wykorzystania sprężonego powietrza oraz popularyzujących tę dziedzinę.
Pascal Van Putten
Pascal van Putten
Dyrektor Generalny VPInstruments
Jest wizjonerskim przedsiębiorcą i dyrektorem generalnym VPInstruments, firmy specjalizującej się w innowacyjnych rozwiązaniach do monitorowania i zarządzania energią. Dzięki silnemu doświadczeniu w dziedzinie inżynierii i dbałości o zrównoważony rozwój, Pascal poprowadził swoją firmę do opracowania najnowocześniejszych produktów, które pomagają firmom zrozumieć i zoptymalizować zużycie energii. Pod jego kierownictwem VPInstruments stała się rozpoznawalną na całym świecie marką, znaną z niezawodności, dokładności i przyjaznych dla użytkownika produktów, takich jak seria VPFlowScope do pomiaru przepływu sprężonego powietrza i gazu.
Paweł Rutkowski
Paweł Rutkowski
Dyrektor zarządzający, KAMERY IR
Absolwent Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym, Technologicznym i Automatyzacji na kierunku Odlewnictwo. Posiada duże doświadczenie z zakresu kursów termowizyjnych. Przedstawiciel handlowy i dystrybutor KAMER IR- wysokiej klasy urządzeń do pracy w termografii. Produkowany sprzęt ma zarówno zastosowanie w każdej dziedzinie przemysłu (budownictwo, energetyka, przemysł lekki i ciężki, elektryka, lotnictwo, itp.) jak i służy do badań naukowych i medycznych.
Rafał Tlatlik
Rafał Tlatlik
Dyrektor Generalny w firmie AF Polska
Absolwent Politechniki Śląskiej, kierunek Ochrona Środowiska 2001-2006 Specjalista ds. urządzeń On-Site w firmie Messer Polska 2006-2007 Dyrektor Techniczny w firmie Komprex, dystrybutor Ingersoll-Rand Od 2007 Dyrektor Generalny w firmie AF Polska, producent kompresorów AF (Ateliers Francois)
Weiner Waidner
Weiner Weidner
Założyciel firmy WF Steuerungstechnik
Założyciel firmy WF Steuerungstechnik, w 1992 roku. Dzięki ciężkiej pracy i pomysłowości stworzył pierwszego AirLeadera, który został wprowadzony na rynek pod tą samą nazwą. Airleader może być używany uniwersalnie i nie jest powiązany z żadną marką sprężarki. Praktyczna wizualizacja zawsze była standardem. Dzisiaj produkty z rodziny AirLeader to wciąż udoskonalane sterowniki nadrzędne sprężarek, systemy monitoringu i wizualizacji oraz analizatory audytowe pozwalające określić pracę systemu produkcji sprężonego powietrza. Niekwestionowany sukces w Europie- przyczynił się do rozszerzenia działalności w roku 2008 na rynek amerykański, gdzie produkty AirLeader cieszą się dużym zainteresowaniem.
Tomasz Zachariasz
Tomasz Zachariasz
Dyrektor handlowy NUMERON
Absolwent Politechniki Częstochowskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie związane z wdrażaniem oprogramowania oraz projektowaniem układów akwizycji danych pomiarowych. Pasjonat rozwiązań IoT do monitorowania fotowoltaiki prosumenckiej. Miłośnik wędrówek górskich, kolekcjoner dzwonków użytkowych, rytualnych i pamiątkowych; producent znakomitych domowych nalewek.