Blog o oszczędzaniu sprężonego powietrza

Usługi zdalne w czasach pandemii

06-11-2020 kategoria:

Czy to prawda, że system można zacząć optymalizować zdalnie? Okazuje się, że nie musimy fizycznie pojawiać się u Państwa w Zakładzie. Bardzo sprawnie możemy pomóc w procesie pomiarów, analizy potencjału oszczędności oraz wyliczenia ROI zdalnie - bez angażowania osób obcych na terenie Waszego Zakładu.

Czas pandemii COVID-19 wymusza całkowicie nowe formy i modele współpracy. Naszą wiedzę i kompetencje pozwalające ocenić Wasz system sprężonego powietrza możemy przekazać Wam zdalnie. Możemy wypożyczyć sprzęt pomiarowy, a przez telefon pracownikom posiadającym uprawnienia do 1 kV – także podłączyć i zdemontować sprzęt pomiarowy.

Jaka jest tego praktyka:
1. Po pierwsze Wasi opiekunowie (menedżerowie projektu) prześlą Wam ankietę z pytaniami na tydzień przed planowaną telekonferencją. W ten sposób ze spokojem zbierzecie Państwo odpowiedzi na spotkanie, na którym Konsultant przeprowadzi spokojną rozmowę uzupełniając dla Was tę ankietę. Wszystko przez komunikator internetowy przez Was stosowany. Wynik ankiety dotyczy efektywności energetycznej oraz niezawodności Państwa systemu wytwarzania, przesyłu i poboru sprężonego powietrza. Ocena z ankiety poparta jest raportem, gdzie opis systemu wraz z oceną wyrażoną w [%] pozwala Państwu podjąć decyzję jakie działania serwisowe, inwestycyjne, czy często bardzo proste obsługowe należy wykonać oraz w jakim czasie, żeby wskaźniki niezawodności i efektywności takich urządzeń jak sprężarki, filtry i osuszacze, instalacja sprężonego powietrza, odbiorniki sprężonego powietrza pracowały po prostu optymalnie. Podanie nam stanów liczników sprężarek – tzn. godzin pracy ogółem dziś i za tydzień, pozwoli nam na przygotowanie Państwu podstawowego , statycznego bilansu zużycia energii oraz obliczenia potencjału możliwych do uzyskania oszczędności energii. Te usługi są całkowicie darmowe.

2. Po drugie, jeśli wynik powyższej części jest dla Państwa zadowalający – możemy wysłać Państwu dedykowane dla tych usług właściwe do sytuacji analizatory, a Wasi opiekunowie – specjaliści z naszej firmy wyjaśnią Waszym uprawnionym technikom co, jak i gdzie podłączyć oraz jak rozpocząć rejestrację właściwych parametrów. Po zakończeniu pomiarów odsyłacie nam sprzęt, a my wykonujemy z tego szczegółowy raport, analizę systemu w oparciu o dane zbierane on-line oraz symulacje pokazujące ścieżki optymalizacji.

3. Po trzecie – mamy w naszym portfolio oprogramowanie CALMS dla 5 najlepszych i najpopularniejszych detektorów ultradźwiękowych najważniejszych producentów. Po co? Po to, żeby zapewnić Państwu możliwość samodzielnej detekcji wycieków prowadzonej przez system CALMS użytkowany już przez ponad 2000 użytkowników w Europie i na świecie. Tę usługę macie od nas zdalnie. System CALMS sam pyta o kolejne kroki wymagane podczas detekcji, pozwala robić zdjęcia, zapisywać wartości [dB] zmierzone podczas pomiarów oraz po podaniu ceny za energię ciśnienia roboczego i rodzaju gazu, którego wycieki mierzymy – pozwala na wyliczenie kosztów strat. System CALMS pozwala także na opis punktu, jego adres i dokładną lokalizację, można w nim zamieścić do 3 zdjęć jednego punktu, jest miejsce na opis metody jego naprawy, pozwala oszacować czas pracy wymagany do naprawy oraz pozwala śledzić postępy w naprawie wycieków, bo dopiero naprawa przynosi rezultaty finansowe. Dla tych, którzy zdecydują się na zakup tego prostego oprogramowania CALMS kosztującego tyle, ile 4 słyszalne wycieki rocznie oraz zakupu detektora modelu UP3000 lub wyższego - proponujemy bezpłatne szkolenie z detektora, z użytkowania tego sprzętu oraz tego właśnie oprogramowania CALMS.

4. Po czwarte - zdalnie i to dosłownie online możecie Państwo zakupić i przejść szkolenie dla Bezpiecznych i Odpowiedzialnych Użytkowników Sprężonego powietrza. Wg amerykańskich badań 1,- dolar zainwestowany w edukację w sprężonym powietrzu przynosi 82,-dolarów oszczędności! Szkolenie kosztuje na tyle mało, że jeden świadomy i przeszkolony jego uczestnik, który znajdzie słyszalny wyciek o wielkości 1 mm przynosi oszczędności na kwotę porównywalną z kosztem szkolenia dla kolejnych 15 uczestników. To działa dosłownie jak piramida finansowa, tylko, że zastosowana z pożytkiem dla Waszego Zakładu. Szkolenie wraz z testem sprawdzającym zajmuje 45 minut przed komputerem i można je zrobić nawet z domu. To slajdy z przyjemną grafiką, lektorem oraz co najważniejsze pełne wiedzy podstawowej dla każdego uczestnika, który użytkuje sprężone powietrze. Bezpieczeństwo pracy na stanowisku, BHP i środowisko pracy, efektywność energetyczna, podstawowe zasady wytwarzania oraz bezpiecznego i odpowiedzialnego poboru sprężonego powietrza zapewniają poprawę bezpieczeństwa pracy i efektywność Państwa Pracowników i zmniejszenie zużycia energii przez Państwa Fabrykę.